1 жовтня
Завантажити ще

Голова "Центру громадянських свобод" прокоментувала отримання Нобелівської премії миру разом з росіянами та білорусами

Голова
Фото: olexandra.matviychuk

Голова "Центру громадянських свобод" Олександра Матвійчук рада, що отримала Нобелівську премію миру разом "із друзями та партнерами" з Росії та Білорусі. Також Матвійчук вважає, що Росію мають виключити з Радбезу ООН і створити міжнародний трибунал для притягнення Володимира Путіна до відповідальності.

- Увесь мій 20 річний досвід боротьби за свободу та права людини переконливо свідчить, що звичайні люди мають набагато більший вплив, ніж вони собі думають. Масова мобілізація звичайних людей у різних країнах світу та їхній спільний голос можуть змінити світову історію швидше, ніж інтервенція ООН. Я рада, що очолюваний мною "Центр громадянських свобод" отримав сьогодні Нобелівську премію разом із нашими друзями та партнерами із "Меморіалу" та "Вясни", - написала Матвійчук. 

Нобелівську премію миру-2022 отримали український "Центр громадянських свобод", керівник білоруського правозахисного центру "Вясна" та російська організація "Меморіал", яка визнана в РФ іноагентом. Комітет зазначив, що лауреати цього року "представляють громадянське суспільство у своїх країнах".

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк виступив із критикою рішення Нобелівського комітету. Він заявив, що членів комітету дивне розуміння "миру", якщо премію отримують представники двох країн, які напали на третю. 

Про премію Матвійчук дізналася, їдучи в потязі із Польщі до Києва. Фото: olexandra.matviychuk

Про премію Матвійчук дізналася, їдучи в потязі із Польщі до Києва. Фото: olexandra.matviychuk

Новини по темі: Нобелівська премія миру