28 листопада
Завантажити ще

Гроссі пообіцяв Зеленському, що МАГАТЕ контактуватиме лише з Україною по питанням ЗАЕС

Гроссі пообіцяв Зеленському, що МАГАТЕ контактуватиме лише з Україною по питанням ЗАЕС
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі, який прибув із робочим візитом до Києва. Голова держави закликав співрозмовника засудити "наказ" російського президента Володимира Путіна про "перехід" Запорізької атомної станції у власність федерації. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

- Ми дуже чекали жорсткої заяви МАГАТЕ з цього приводу. Суспільство дуже чекає на це засудження. У моєму особистому сенсі це рейдерство, - заявив Зеленський.

За його словами, єдиною можливістю забезпечити радіаційну безпеку станції України та Європи є повна демілітаризація території ЗАЕС. Президент нагадав, що на території атомної станції перебувають близько 500 російських військових. Також Зеленський заявив про необхідність поновлення роботи Запорізької АЕС, щоб забезпечити електроенергією лише українців, а й європейських споживачів.

Як зазначено у повідомленні, гендиректор МАГАТЕ заявив Зеленському, що "указ" Путіна є порушенням міжнародного права. Рафаель Гросії пообіцяв, що з усіх питань, пов'язаних із ЗАЕС, МАГАТЕ вестиме контакти лише з Україною.