20 травня
Завантажити ще

Гроссі: МАГАТЕ не визнає Запорізьку АЕС російським об'єктом

Гроссі: МАГАТЕ не визнає Запорізьку АЕС російським об'єктом

Запорізька атомна станція є об'єктом України. Про це заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі під час візиту до Києва, передає "Reuters".

- Це питання щодо міжнародного права... ми хочемо, щоб війна припинилася негайно, і, звичайно, позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об'єкт є українським, - заявив Гроссі.

Як пише "Європейська правда", Гроссі також заявив про збільшення місії МАГАТЭ на території атомної станції. По його словам, там буде зберігатися постійна присутність чотирьох спеціалістів - вони будуть змінюватися кожні кілька тижднів.

Гендиректор МАГАТЭ не виключає ядерну аварію на Запорізькій АЕС. Він зазначив, що ситуація там залишається небезпечною, оскільки територія навколо ЗАЭС замінована, а українські спеціалісти знаходяться під сильним тиском російських військових.

Рафаель Гроссі прибув до Києва для переговорів щодо створення охоронної зони ядерної та фізичної безпеки навколо Запорізької атомної станції. Також він планує відвідати Москву з цього питання.

Наприкінці вересня Росія оголосила про "входження до складу РФ" тимчасово окупованих територій України, зокрема Запорізької області. 5 жовтня президент Росії Володимир Путін підписав "указ" про передачу атомної станції у федеральну власність. Україна засудила "рішення" російського лідера та закликала країни застосувати санкції проти Росії, яка створює ядерну загрозу для миру.