Завантажити ще

Зеленський: Спеціальний трибунал дозволить покарати РФ за злочини проти України

Зеленський: Спеціальний трибунал дозволить покарати РФ за злочини проти України

Необхідно створити спецтрибунал проти Росії, який стане потужним сигналом усім іншим потенційним агресорам у світі. Про це президент України Володимир Зеленський розповів під час виступу у Конституційній раді Франції в Парижі.

- "Злочини проти міжнародного права скоюються конкретними людьми, а не абстрактними особами, і лише покаранням конкретних індивідуумів, які скоїли ці злочини, можна забезпечити дотримання положень міжнародного права» – це слова з вироку Нюрнберзького трибуналу. Трибуналу, який покарав винуватців попередньої повномасштабної війни в Європі та засвідчив, що справедливість у світі існує, - сказав Зеленський. 

Президент додав, що  трибунал  допоможе «покарати тих, кого, на жаль, не може дістати Міжнародний кримінальний суд і всі інші наявні судові інституції світу» і захистить мир у світі.

- Коли ми створимо спецтрибунал щодо російської агресії, вже сам факт підготовки обвинувальних актів і видача ордерів на арешт тих, хто планував та наказав розпочати цю агресію, буде найпотужнішим сигналом усім іншим потенційним агресорам у світі. У світі, де війна неминуче карається, а винні притягуються до відповідальності. Що право діє і панує завжди закон, а людяність гарантовано захищена, - наголосив лідер України.

Президент РФ Путін 5 жовтня підписав «закони» про ратифікацію анексії чотирьох українських областей.  За словами очільника Запорізької ОВА, російські загарбники вже почали будувати «державний кордон» в районі Василівки. 

Новини по темі: Володимир Зеленський Суд