23 вересня
Завантажити ще

Путін підписав закони про анексію українських територій: реакція ОП

Путін підписав закони про анексію українських територій: реакція ОП
Фото: SPUTNIK/REUTERS

У середу, 5 жовтня, президент Росії Володимир Путін підписав закони про так зване "входження" чотирьох регіонів України до складу Росії. Російські ЗМІ вже опублікували тексти «законів», підписаних Путіним.

Також він призначив Пушиліна тимчасово виконуючим обов'язків голови так званої "ДНР", Пасічника - вріо глави "ЛНР". Сальдо призначено вріо губернатора Херсонської області, Балицького - вріо губернатора Запорізької області.

Про те, що голова Кремля планує підписати закони, напередодні заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. 

Реакція Офісу президента

Про «закони», що підписав Путін, висловився голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

-  Нікчемні рішення країни-терориста не варті паперу, на якому підписані. Колективна божевільня може і далі жити у вигаданому світі.  Найкращі ліки - ЗСУ, високоточна зброя, офензива. Повернемо до реальності, заберемо все своє, - наголосив він.

Історія питання

Росія почала процес анексії тимчасово окупованих територій України з псевдореферендумів у Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, що пройшли у період з 23 по 27 вересня.

Окупанти заявили, що в Донецькій області за її входження до складу Росії нібито проголосували 99,23%, у Луганській - 98,42%, у Запорізькій - 93,11%, у Херсонській - 87,05%.

30 вересня Путін підписав договори про так зване "приєднання" тимчасово окупованих територій України до РФ, на церемонії також були присутні гауляйтери Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Після цього анексію підтримали Конституційний суд, Держдума та Рада Федерації. В обох палатах парламенту країни-агресора ці закони були ухвалені одноголосно.

Серед країн світу анексію 4 областей підтримала лише КНДР.