Завантажити ще

КНДР визнала анексію Росією нових територій України

КНДР визнала анексію Росією нових територій України
Фото: KCNA via REUTERS

Північна Корея визнала анексію Росією нових територій України. 4 жовтня заяву глави департаменту МЗС КНДР у справах міжнародних організацій Чо Чхоль Су опублікувало Центральне телеграфне агентство КНДР.

- Ми виявляємо повагу до волевиявлення мешканців Донецької та Луганської народних республік, Херсонської та Запорізької областей, які прагнули до входження до складу Росії, та підтримуємо позицію уряду Росії щодо прийняття вищезгаданих регіонів до свого складу, - йдеться у ньому.

У КНДР заявили, що "референдуми" в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях пройшли "відповідно до Статуту ООН, який визначив принцип рівності народу та його права на самовизначення", "більшість виборців підтримала входження до складу Росії".

Також Північна Корея звинуватила США у “улюбленому прийомі” - “втручатися у внутрішні справи незалежних країн” задля підтримки “гегемоністського «однополярного світу».

У липні Україна заявила, що розриває дипломатичні відносини з КНДР. Заява відбулася після визнання Північною Кореєю незалежності "ДНР" та "ЛНР". У МЗС зазначили, що політичних та економічних контактів із КНДР немає через накладені на країну міжнародні санкції. Глава МЗС України Дмитро Кулеба передрік Росії рівень ізоляції Північної Кореї.

У вересні Пхеньян спростував експорт артилерійських снарядів та ракет ближнього радіусу дії до Росії. Таку інформацію опублікувала газета New York Times із посиланням на розсекречені дані американської розвідки.

Новини по темі: КНДР