Завантажити ще

Зеленський пояснив, хто з мешканців окупованих територій вважаються колаборантами

Зеленський пояснив, хто з мешканців окупованих територій вважаються колаборантами
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський спростував фейки пропагандистів про те, що українців, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, вважатимуть колаборантами. Про це йшлося у зверненні голови держави.

- Пропагандисти залякують людей у районах, поки контролюють окупанти, що Україна нібито вважатиме колаборантами чи не всіх, хто залишився на окупованій території. Абсолютно марення, - сказав Зеленський.

Як зазначив президент, якщо людина не служила окупантам і не зраджувала Україну, то підстав вважати її колаборантом не буде.

- Якщо вчитель залишився українським вчителем і не брехав дітям про те, хто ворог... Або якщо людина залишилася українським працівником української комунальної служби і, наприклад, допомагала зберегти енергопостачання для людей, то не можна в чомусь таку людину звинувачувати, - підкреслив він.

За його словами, на тимчасово окупованих територіях було сотні тисяч наших громадян. З них багато хто допомагав українським захисникам і спецслужбам, а деякі просто намагалися вижити і чекали на прихід ЗСУ.

- Звісно, були й ті, хто зрадив Україну. Але такі випадки досить швидко встановлюються Службою безпеки України та не є масовими. Росія не зустріла масової підтримки в Україні, і це факт, - сказав Зеленський.

Голова держави зазначив, що наші захисники продовжують контрнаступ з метою звільнення українських територій. Він повідомив, що сьогодні українським бійцям удалося звільнити ще кілька населених пунктів у різних регіонах України, але назв не уточнив.