Завантажити ще

Гайдай: В Лимані ЗСУ взяли в "котел" близько 5 тисяч російських військових

Гайдай: В Лимані ЗСУ взяли в

У місті Лиман Донецької області в оточенні українських захисників перебувають близько 5 тисяч солдатів Росії. Про це повідомив голова Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай в ефірі " FREEDOM ".

- За Лиманом. Окупанти попросили свого керівництва можливості вийти, на що отримали відмову. Тепер вони мають три варіанти дій: або спробувати прорватися, або здатися, або всім разом загинути. Там їх близько 5 тисяч, точної цифри поки що немає, - повідомив Гайдай.

Як зазначив голова Луганської ОДА, такого колосального угруповання в оточенні ще не було. За його словами, зараз усі шляхи підвезення туди боєкомплекту чи спокійного виходу цього угрупування з Лимана вже відрізані.

Спікер Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що в оточенні ЗСУ в районі Лимана опинилися близько 5-5,5 тисячі росіян.

- Наші дані показували, що справді там російське угруповання (у районі Лимана – ред.) налічувало кількість у районі 5-5,5 тисяч. Проте, активні бойові дії "відмінусовували" їхній бойовий склад, а також деякі групи, які намагалися прорватися. Тобто встановлення точної кількості росіян поки що вимагає аналізу, щоб назвати точну цифру, - пояснив він.

Також речник підтвердив, що в районі Лимана українські війська звільнили п'ять населених пунктів. За його словами, там зараз продовжуються стабілізаційні заходи. Йдеться про Ямполь, Новоселівку, Шандриголово, Дробишево, Ставки.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна перейняла ініціативу у війні та досягає відчутних результатів. Також глава держави підтвердив звільнення Ямполя та успіхи ЗСУ у Лимані. Тим часом, Американський Інститут вивчення війни прогнозує, що ЗСУ можуть повністю оточити або захопити Лиман протягом найближчих 72 годин.