Завантажити ще

РНБО ввела санкції проти 1300 росіян, серед них - Медведчук, Фрідман та Дерипаска

РНБО ввела санкції проти 1300 росіян, серед них - Медведчук, Фрідман та Дерипаска
Фото: President.gov.ua

Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення про введення санкцій проти фізичних та юридичних осіб Росії. Про це заявив у своєму зверненні президент Володимир Зеленський.

- Сьогодні ж Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про застосування санкцій до значних фізичних та юридичних осіб Росії, які не знайшли в собі мужності виступити на захист людяності та міжнародного права або так чи інакше залучені до агресивних кроків проти України та спільноти демократичних народів, - Заявив Зеленський.

Секретар РНБО Олексій Данилов уточнив, що йдеться про понад тисячу громадян РФ та російських компаній. За його словами, до списку санкцій потрапила низка чиновників, депутатів та олігархів з РФ.

- Сьогодні закінчилася письмова процедура щодо санкцій, вони мають великий пакет російських олігархів, промислових компаній, чиновників, депутатів Держдуми РФ – там тисячі прізвищ, тисячі компаній. Ми над пакетом досить довго працювали, – сказав він в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Як пише "Економічна правда", під санкції РНБО потрапили 1300 осіб, серед яких - виданий Росії в рамках обміну полоненими Віктор Медведчук, екс-президент України Віктор Янукович, російський олігарх Олег Дерипаска та інші громадяни РФ.

- Синхронізація із західними санкціями вся, учасники референдумів, Медведчук та оточення, Янукович, Курченко, Дерипаска, Лебедєв, Фрідман. І всі олігархи, які йшли у пакеті синхронізації, - заявило джерело видання.

Засідання РНБО відбулося з ініціативи президента Володимира Зеленського 30 вересня. Засідання голова держави скликав на фоні анексії Росією українських окупованих територій – Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.