20 травня
Завантажити ще

У Запорізькій області росіяни розпочали депортацію тих, хто не підтримав "референдум"

У Запорізькій області росіяни розпочали депортацію тих, хто не підтримав
Фото: t.me/ivan_fedorov_melitopol

На тимчасово окупованій частині Запорізької області російські загарбники посилили тиск на місцевих жителів та почали масово депортувати тих, хто чинив опір псевдореферендуму. Про це мер Мелітополя Іван Федоров заявив у ефірі телемарафону.

- Пресинг наших мешканців посилюється. Починаються масові депортації тих людей, які чинили опір під час проведення фейкового референдуму. Ті, хто голосували проти, їх почали депортувати, – сказав він.

Як приклад, Федоров розповів про жінку, у якої російські окупанти в телефоні знайшли докази, що її дитина онлайн займалася в школі за українською програмою. Їй дали 10 днів, щоби виїхати зі свого будинку. За його словами, всього в Запорізькій області в дні референдумів проживали 1,3 млн осіб, з яких на псевдореферендумі проголосували близько 7 тисяч під тиском і з порушеннями.

Також він зазначив, що російські окупанти масово забирають майно людей, зокрема будинки та квартири. Крім того, росіяни опублікували наказ, згідно з яким збираються націоналізувати 200 баз відпочинку у Запорізькій області.

- Це робиться навмисно, щоб створити додатковий тиск на мешканців... Росіяни намагаються вкрасти все можливе та неможливе, бо розуміють, що вони там не надовго, - додав мер Мелітополя.

Раніше заступник міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що у Запорізькій області росіяни виселяли із власних будинків тих, хто відмовлявся брати участь у псевдореферендумі. Крім того, за її словами, вулицями тимчасово окупованих українських міст та сіл пересувалися так звані "мобільні групи дільничних виборчих комісій" під охороною озброєних російських військовослужбовців, які, погрожуючи зброєю, вручали всім перехожим "бюлетені" та вносили їх до списків учасників голосування.