Завантажити ще

У російському полоні перебувають близько 800 бійців "Азова"

У російському полоні перебувають близько 800 бійців
Фото: mil.in.ua

У полоні Росії утримується ще близько 800 "азовців", у тому числі - 40 жінок. Серед них є вагітні. Про це заявила представниця патронатної служби "Азова" Ольга Кравченко в ефірі "Суспільне".

- У полонених, які вийшли, ми побачили майже у 90% крайню стадію анорексії, моральне та психологічне виснаження, в такій стадії, що ми просто були шоковані... Поранення - застарілі осколкові та вогнепальні у важкій занедбаній формі, адже лікування належного не на Азовстали, ні в полоні не було. Усі уламки залишилися у хлопців усередині тіла, які потрібно оперувати. Присутні травми як перебиті сухожилля та втрата органів зору, – каже Кравченко.

За її словами, зі звільнених "азовців" додому поки що ніхто не потрапив, оскільки вони всі потребують лікування. Тим часом у полоні залишається велика кількість людей похилого віку, які мають крім бойових травм хронічні захворювання.

- Усім, хто звертається до нашої служби з інформації про родичів у полоні, повідомляємо, що поки ми не можемо опитувати повернутих військових з полону, адже хлопці ще не готові до розпитувань. Зараз така стадія, що ми можемо лише слухати те, що вони кажуть, – наголосила вона.

Останній обмін полоненими Україна та Росія провели 21 вересня. Загалом на батьківщину повернуто з російського полону 215 українців, серед них – 108 бійців полку "Азов". Також серед звільнених були дружини, у тому числі кілька вагітних. Натомість наша країна передала РФ Віктора Медведчука та 55 російських полонених.