Завантажити ще

Подоляк заявив, що Україна не проводитиме додаткову мобілізацію

Подоляк заявив, що Україна не проводитиме додаткову мобілізацію
Фото: President.gov.ua

Україна не планує додатково проводити мобілізацію на фоні оголошеної часткової мобілізації у Росії. Наша країна має систему резервів, яку при потребі буде активно використовувати. Про це заявив радник Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю німецькому виданню Тgesschau.

– На відміну від Російської Федерації ми прагматична країна і дивимося на математику війни. Ми точно знаємо, де і скільки людей має бути. Ми беремо до уваги підготовку та моральний дух. Ми вже створили резерви через систему територіальної оборони і активно використовуватимемо ці резерви. Сьогодні ми не повинні оголошувати додаткову мобілізацію. У нас є все, і ми готові до більшої кількості російських військовослужбовців, - заявив Подоляк.

Як зазначив радник ОП, українська сторона має набагато менше втрат, ніж росіяни.

- Щодо жертв, то я думаю, що багато хто не розуміє, в якій формі сьогодні йде війна в Україні. У нас не так багато втрат з військового боку порівняно з Російською Федерацією. Тому що на відміну від Росії ми воюємо творчо, - наголосив він.

21 вересня у Росії оголосили початок часткової мобілізації. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін. Офіційно у Кремлі говорять про заклик 300 тисяч резервістів, але російські ЗМІ стверджують, що влада Росії хоче відправити воювати проти України до мільйона людей. Також Путін підписав закони, які посилюють кримінальну відповідальність за відмову воювати чи неявку до військкомату. У десятках російських міст люди виходять на протести проти мобілізації, а чоловіки-росіяни намагаються виїхати з країни.