Завантажити ще

ISW: Мобілізація активізувала в РФ проблеми, які Путін буде вирішувати роками

ISW: Мобілізація активізувала в РФ проблеми, які Путін буде вирішувати роками
Фото: t.me/Pravda_Gerashchenko/

Президент Путін не зробив нічого, щоб підготувати населення РФ до війни та мобілізації. Тепер оголошена в Росії мобілізація активізувала  «настільки глибокі та фундаментальні» проблеми, що політик не зможе розв'язати їх найближчими місяцями, а можливо, і роками. Таку думку в своєму новому звіті висказали аналітики  Інституту вивчення війни (ISW).

Вони наголосили, що включно до 24 лютого російські високопосадовці та пропагандисти постійно висміювали ідею вторгнення в Україну. А відразу початку вторгнення сам Путін продовжував запевняти, що це не війна а "спеціальна військова операція".  Таким чином він не створював у РФ інформаційних умов для підготовки населення до мобілізації.

- Промахи Путіна щодо цього особливо важливі, оскільки на російській землі немає ні українських військ, ні військ НАТО, також немає загрози вторгнення в РФ. Зараз не 1812, 1914 або 1941 рік, і фактори, які сприяли мобілізації населення тоді, просто відсутні у війні проти України, хоч би як Путін її не представляв своєму народу, - вважають в ISW.

На думку фахівців, збройні сили Росії не створювали умов для ефективної мобілізації принаймні з 2008 року і не формували резервні сили, необхідні для миттєвого призову. Швидких рішень цих проблем немає.

- Процес мобілізації буде потворним, якість резервістів низькою, а їхня мотивація воювати, ймовірно, ще гіршою, - вважають в Інституті вивчення війни.

Вони також впевнені,  що оголошена мобілізація «не вплине на перебіг війни у 2022 році і, імовірно, не матиме драматичного впливу на здатність Росії підтримувати нинішній рівень зусиль у 2023 році".