Завантажити ще

Посла Ірану в Україні позбавили акредитації через постачання зброї Росії

Посла Ірану в Україні позбавили акредитації через постачання зброї Росії
Фото: uk.wikipedia.org

Після застосування росіянами іранських дронів-камікадзе Міністерство закордонних справ викликало на "килим" посла Ірану в Україні. Про це повідомляє прес-служба українського відомства.

- Іранській стороні було заявлено, що постачання іранського озброєння Росії для подальшого використання російськими військами проти українського цивільного населення та Сил оборони безпосередньо суперечить публічно задекларованій вищим керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України, - йдеться у заяві МЗС.

У зв'язку з цим у відомстві ухвалили рішення позбавити акредитаціі посла Ірану в Україні, а також скоротити кількість співробітників іранського посольства у Києві.

- Постачання зброї Росії для ведення війни проти України є недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам України та Ірану. У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві, - зазначено у повідомленні.

Йдеться про іранські безпілотники "Шахід-136", якими росіяни атакували 23 вересня Одеську область. В результаті загинула 1 особа. В Офісі президента підтвердили, що війська РФ використовують іранську зброю для війни проти нашої країни. Президент Володимир Зеленський доручив МЗС відреагувати на ситуацію, що склалася. Пізніше подібними безпілотниками було завдано ударів по Дніпропетровській області. Там поранення отримали 6 людей.

З початку вторгнення РФ в Україну Іран виступав за припинення війни. Влада Тегерана неодноразово робила заяви про свою нейтральність і готовність стати посередником у припиненні агресії РФ. Постачання зброї Росії для ударів по Україні Київ розцінив як дії Ірану проти суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.