2 жовтня
Завантажити ще

Зеленський: Росія готується призвати в армію до мільйона чоловіків

Зеленський: Росія готується призвати в армію до мільйона чоловіків
Фото: President.gov.ua

Російська влада підписала 300 тисяч повісток на призов до російської армії до того, як оголосила часткову мобілізацію. Загалом у Кремлі планують призвати до одного мільйона людей. Про це заявив у своєму зверненні президент Володимир Зеленський.

- Ми точно знаємо, що повістки на 300 тисяч осіб були надруковані та підписані заздалегідь, ще до того, як з'явилося це рішення щодо мобілізації. Наша розвідка це довела. Але російське керівництво готується забрати до армії до мільйона чоловіків – це те головне, про що вони зараз замовчують, – заявив Зеленський.

За його словами, до російської армії братимуть не лише військових у запасі, а й решту чоловіків. Президент упевнений, що росіян "залякуватимуть так, щоб вони боялися ухилятися від війни більше, ніж загинути на фронті".

Наказ про часткову мобілізацію в Росії було підписано президентом країни Володимиром Путіним вранці, 21 вересня. Скан документу було опубліковано на сайті порталу правової інформації. Російські журналісти помітили в указі Путіна сьомий пункт, позначений «для службового користування». Прес-секретар президента Дмитро Пєсков заявив, що у засекреченому пункті йдеться про кількість резервістів, яких можуть призвати на військову службу. За його словами, йдеться про 300 тисяч людей.

Російське видання "Нова газета" стверджує, що нібито Міноборони РФ спочатку виступало за занесення всього тексту документа під гриф "для службового користування", але зрештою зупинилися лише на сьомому пункті. Журналісти зазначають, що засекречений пункт передбачає чисельність громадян, яких мають призвати до армії. Джерело видання заявило, що йдеться про мільйон людей.