Завантажити ще

Єрмак: Обмін полоненими проходив одночасно у чотирьох країнах світу

Єрмак: Обмін полоненими проходив одночасно у чотирьох країнах світу
Фото: President.gov.ua

Голова Офісу президента Андрій Єрмак розповів, як відбувався обмін полоненими між Україною та Росією, у рамках якого з російського полону звільнили 215 наших захисників. Про це він заявив у ході брифінгу.

- Остаточна частина обміну пройшла безпосередньо в Анкарі. А загалом усе відбувалося у чотирьох країнах. З самого ранку ми координували, у Ер-Ріяді ми змогли забрати 10 захисників, які представляли наших партнерів. Для нас це було дуже важливо, ми продемонстрували, що Україна навіть під час війни ставиться з великою повагою до країн-союзників, громадяни яких приїхали допомагати захищати нашу країну, - заявив Єрмак.

Начальник ГУ розвідки Кирило Буданов уточнив, що процедуру сторони проводили одночасно на територіях України, Туреччини, Саудівської Аравії та Польщі.

- Це було складне завдання, тому що, окрім дуже складних переговорів з РФ, потрібно було досягти синхронізації, щоб не було зриву в жодній із цих точок. Але обмін відбувся успішно. Обміни триватимуть і надалі. Ми повернемо всіх наших громадян. Ніхто не залишиться покинутим, – пообіцяв Буданов.

За його словами, серед 215 звільнених з полону українців - 118 нацгвардійців, 50 військовослужбовців Військово-Морських сил, 22 особи з різних підрозділів ЗСУ, 9 прикордонників, 9 поліцейських, 9 тероборонівців, 1 співробітник Держспецслужби та двоє цивільних. При цьому, 24 звільнених полонених представляють офіцерський склад, 89 - рядовий.

Виконувач обов'язків голови СБУ Василь Малюк додав, що Україна та РФ уже провели 20 обмінів полоненими. В рамках цих процедур на батьківщину повернулися 802 українці.