Завантажити ще

У Зеленського відреагували на призначені Росією "референдуми" та можливу мобілізацію

У Зеленського відреагували на призначені Росією
Фото: twitter.com/Podolyak_M

У Володимира Зеленського відреагували на активізацію Росії з “референдумами”, а також на нові військові рішення Держдуми. Глава Офісу президента Андрій Єрмак назвав це шантажем та страшилками.

- Наївний шантаж погрозами і страшилками «референдумів», «мобілізацій» від тих, хто вміє воювати лише з дітьми і мирними людьми… Так виглядає страх розгрому. Ворог боїться, примітивно маніпулює. Україна вирішить російське питання. Загрозу можливо ліквідувати лише силою, – написав він у своєму телеграм-каналі.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк розцінив таку активізацію Москви як заспокійливі для Z-аудиторії на тлі роботи ЗСУ.

- Кремль продовжує вигадувати заспокійливе для Z-аудиторії. «Ми ще нічого не починали», «ми по-справжньому не воювали», «референдуми змінять усе». Збройні Сили України тихо, спокійно та методично роблять свою роботу з деокупації територій та ліквідації ворогів. Різниця очевидна, - написав він у своєму твіттері.

У чотирьох областях оголосили "референдуми"

На окупованих частинах Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей заявили, що референдуми про входження до складу Росії пройдуть з 23 по 27 вересня.

Держдума ввела поняття «мобілізація» та «військовий стан»

У вівторок Держдума ухвалила законопроєкт, який вводить до КК поняття «мобілізація», «військовий стан» та «воєнний час». Також тепер добровільне здавання в полон каратиметься позбавленням волі на строк до 10 років, а мародерство у воєнний час - на строк до 15 років.

Медведєв пригрозив ядерною зброєю

Вранці у вівторок заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив у своєму телеграм-каналі, що “референдуми” у “ЛНР”, “ДНР” та інших “звільнених територіях” “повністю змінюють вектор розвитку Росії”, оскільки “посягання на територію Росії - злочин, вчинення якого дозволяє використовувати всі сили самозахисту”. Медведєв також заявив, що після внесення змін до Конституції “жоден майбутній керівник Росії … не зможе повернути ці рішення назад”, “саме тому цих референдумів так бояться у Києві та на Заході. Саме тому їх необхідно проводити”.