Завантажити ще

Укргідроенерго - про можливий удар по Київській ГЕС: підтоплення будуть незначними

Укргідроенерго - про можливий удар по Київській ГЕС: підтоплення будуть незначними
Фото: facebook.com/Ukrhydroenergo

В Укргідроенерго спрогнозували наслідки можливого ракетного удару Росії по Київській ГЕС. Підтоплення станеться в нижньому б’єфі гідровузла та буде короткочасним, запевнили у пресслужбі.

- У випадку ж пошкодження металевих затворів греблі може відбуватися поступовий неконтрольований витік води з Київського водосховища, внаслідок чого станеться короткочасне підтоплення деяких територій у нижньому б’єфі гідровузла. Зони підтоплення  будуть незначними і відомі службам ДСНС та місцевим органам влади, тому місцеві мешканці будуть повідомлені завчасно, - йдеться на сайті компанії.

В Укргідроенерго запевнили, що критичної загрози для населення не буде. Станція та гребля спроєктовані і побудовані у 60-х роках з урахуванням “тогочасних загроз”, зі значним запасом міцності та стійкості. Враховуючи стратегічне значення Київської ГЕС, її захист здійснює воєнізована охорона.

- Зруйнувати чи суттєво пошкодити масивні гідротехнічні споруди ураженням ракетою не так просто, - заявили в Укргідроенерго.  

В Укргідроенерго зазначили, що в медіа та у мережі поширюють необгрунтовані оцінки про наслідки можливого прориву греблі Київської ГЕС. 

14 вересня Росія завдала ракетних ударів по гідротехнічних спорудах Кривого Рогу, 112 приватних будинків підтопило, людей евакуювали. Без води залишились майже 5 000 осіб.