3 грудня
Завантажити ще

У НАТО запевнили, що підтримка України не зміниться з настанням зими

У НАТО запевнили, що підтримка України не зміниться з настанням зими
Фото: twitter.com/CMC_NATO

Глава Військового комітету Північноатлантичного Альянсу адмірал Роб Бауер запевнив, що НАТО не змінить підтримки України, проти якої веде повномасштабну війну Росія, з настанням зими. Про це Бауер сказав на конференції Військового комітету НАТО у суботу.

- Надзвичайна сміливість українських збройних сил та українського народу знову й знову візьме гору над опонентом. Союзники НАТО підтримуватимуть їх стільки, скільки потрібно. Наближається зима, але наша підтримка залишиться незламною, – запевнив він.

За словами голови Військового комітету Альянсу, неспровокована війна Росії проти України стала початком нової доби глобальної безпеки і є "більшою, ніж сама Україна".

- Напад зазнав весь міжнародний порядок, заснований на правилах. Це, а також терористичні угруповання, що використовують асиметричні засоби ведення війни та створюють глобальні та локальні кризи, а також Китай, який масово нарощує військові зусилля і вдається до небезпечної риторики, – все це тяжіє над нами, – зазначив Бауер.

Він підкреслив, що перед НАТО стоїть "священне завдання захищати мільярд громадян, які живуть на його території, завжди планувати і думати заздалегідь". Адмірал зазначив, що в нинішніх умовах Альянс має бути готовим до будь-якого розвитку подій.

Конференція Військового комітету НАТО розпочалася у Таллінні напередодні, 16 вересня. У ньому беруть участь командувачі збройних сил Альянсу, які обговорюють питання стратегічного розвитку Альянсу. Вперше у заході беруть участь представники Фінляндії та Швеції.