Завантажити ще

У Верховній Раді розпочали розглядати “держбюджет воюючої країни”

У Верховній Раді розпочали розглядати “держбюджет воюючої країни”
Фото: facebook.com/yuaristov

У Верховній Раді розпочали розглядати проєкт держбюджету на 2023 рік. Про це 14 вересня повідомив голова комітету з питань бюджету народний депутат «Слуги народу» Юрій Арістов.

- Бюджетний процес розпочався. Вивчаємо проєкт на 2023 рік, який уряд вже передав на розгляд Верховної Ради. Звісно, попереду ще багато роботи, але вже точно можно сказати: цей бюджет дуже сильно відрізняється від тих, що були у попередні роки, - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Арістов нагадав, що вперше це буде бюджет воюючої країни. Оборона та безпека отримують більше трильйона гривень - “безпрецедентні 17,8% від ВВП”.

13 вересня проєкт держбюджету-2023 схвалив Кабінет міністрів. Премʼєр Денис Шмигаль назвав його “бюджетом для перемоги”. Майже 50% всіх видатків буде спрямовано для сектору безпеки й оборони. Це більше ніж у 4 рази, якщо порівнювати з бюджетом на 2022 рік.

35% видатків становитимуть пенсії, субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину й освіту. Прем’єр-міністр заявив, що будуть скорочуватися всі інші видатки, зокрема, на органи державної влади.

Міністр фінансів Сергій Марченко під час засідання уряду зазначив, що фінансування сектору безпеки й оборони буде втричі більше, ніж у 2022 році. Дефіцит бюджету передбачено на рівні 20% ВВП, перекриття його заплановано за рахунок державних запозичень. Мінімальна зарплата становитиме 6700 грн на місяць, а прожитковий мінімум – 2589 гривень на місяць.