Завантажити ще

Держбюджет-2023: з кожної гривні – 50 копійок на армію, 35 копійок на соцвиплати

Держбюджет-2023: з кожної гривні – 50 копійок на армію, 35 копійок на соцвиплати
Фото: Crystal_L/pixabay.com

Кабінет міністрів схвалив проект державного бюджету на 2023 рік. Основним пріоритетом наступного року стане безпека та оборона України. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

- У бюджеті, який ми подаємо, є один головний пріоритет – оборона та безпека нашої країни. 1 трлн 136 млрд. гривень або майже 50% усього бюджету буде направлено саме для сектору безпеки та оборони. Це зарплати військових, це забезпечення армії, ремонти та закупівлі техніки та зброї та багато інших речей. Якщо порівняти з бюджетом, який подавався на 2022 рік, зростання видатків на безпеку та оборону буде більш ніж у 4 рази, - заявив Шмигаль.

Як зазначив голова Кабміну, другим пріоритетом у держбюджеті-2023 стане забезпечення соціальних програм. Йдеться про пенсії, субсидії, допомогу малозабезпеченим сім'ям, виплати ВПО, витрати на медицину та освіту.

- Це становить 35% від усіх видатків у проекті бюджету. Це понад 800 млрд. гривень. Зокрема, ми передбачаємо збільшення фінансування Пенсійного фонду з бюджету на понад 30 млрд. гривень. Іншими словами: з кожної бюджетної гривні 50 копійок піде на армію та безпеку, ще 35 копійок – на соціальні виплати, медицину та освіту. Все зрозуміло та прозоро, - наголосив він.

За його словами, решту витрат у 2023 році буде скорочено. Зокрема, уряд планує зменшити кількість чиновників, урізати заробітні плати та премії. Винятком стануть лише силові структури. Згідно з документом, витрати на утримання органів держвлади буде скорочено на 11,6 млрд гривень порівняно з 2022 роком.

Також наступного року планується створити бюджетний Фонд ліквідації наслідків збройної агресії у розмірі щонайменше 19 млрд гривень.

– Там плануємо акумулювати конфісковані кошти Росії та росіян, а також міжнародну допомогу на швидке відновлення. Також передбачено додаткову дотацію на компенсацію видатків для місцевих бюджетів у зв'язку з війною у розмірі 24 млрд гривень, - сказав Шмигаль.

Як зазначив прем'єр-міністр у 2023 році власні доходи України становитимуть 1,28 трлн гривень, тоді як витрати заплановані на рівні 2,57 трлн гривень. Відповідно, щомісячний дефіцит бюджету оцінюється у понад 3 млрд доларів.