30 вересня
Завантажити ще

Інститут вивчення війни: Москва вперше з лютого відкрито визнала поразку

Інститут вивчення війни: Москва вперше з лютого відкрито визнала поразку
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

Москва вперше з початку вторгнення в Україну в лютому 2022 року відкрито визнала поразку. Офіційні особи Кремля та пропагандисти державних ЗМІ активно обговорюють причини поразки Росії в Харківській області, повідомляє в своєму новому звіті Інститут вивчення війни (ISW).

За даними експертів, помітна зміна попередньої моделі звітування пропагандистів про перебільшені чи сфабриковані успіхи Росії з обмеженою кількістю деталей.

-  У Кремлі ніколи не визнавали, що Росія зазнала поразки навколо Києва чи, згодом, на острові Зміїний, розглядаючи відступ з Києва як рішення поставити пріоритетом «звільнення» Донбасу, а вихід з острова Зміїний — як «жест доброї волі».  Міністерство оборони Росії спочатку запропонувало подібне пояснення російської невдачі в Харкові, але цей неправдивий наратив наштовхнувся на швидку та гучну критику в Інтернеті, - наголосили в ISW.

Експерти додали, що наразі джерела в Кремлі працюють над тим, щоб «зняти з Путіна будь-яку відповідальність за поразку», звинувативши у втраті Харківщини «недостатньо поінформованих військових радників із оточення Путіна». 

- Визнання Кремлем поразки в Харкові показує, що Путін бажає і здатний визнати і навіть прийняти поразку Росії принаймні за деяких обставин і зосередитися на тому, щоб відвести провину від себе.

Експерти відмітили, що поразка Росії в Харківській області викликає паніку серед росіян на окупованих територіях України, військовослужбовців і мілблогерів.  За даними ГУР України, російська влада в Криму закликала їхні сім'ї тікати до Росії, а співробітники ФСБ Росії продають свої будинки на півострові та терміново евакуюють свої сім'ї через українську протидію.