21 березня
Завантажити ще

На відкритті 77-ї сесії Генасамблеї ООН обговорили можливість ядерної війни

На відкритті 77-ї сесії Генасамблеї ООН обговорили можливість ядерної війни
Фото: twitter.com/SergiyKyslytsya

У Нью-Йорку 13 вересня відкрилася 77-а сесія Генеральної асамблеї ООН за головування Угорщини. Очікувано центральною темою обговорення стала війна в Україні, пише «Суспільне».

- Конфлікт створює гуманітарну кризу, не бачену з часів другої світової війни та випробовує силу наших інституцій. Конфлікт в Україні був поворотним пунктом для всіх нас, — заявив угорський дипломат Чаба Кереші.

Він наголосив, що якщо світова спільнота не буде пильною, то метод під назвою "війна" може частіше з’являтися "у наборі інструментів нашого міжнародного життя".

- Ніколи за останні 40 років ризик використання ядерної зброї не був настільки великим, ніж він зараз. Ця загрозлива реальність закликає усіх нас об’єднатися довкола питання роззброєння, — вважає дипломат.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що 77-а сесія має стати моментом трансформації для людей і планети.

- Ми зустрічаємося зі світовими викликами в нашій роботі із просування миру, прав людей та сталого розвитку — від конфліктів та змін клімату до зруйнованої світової фінансової системи, яка обрушується на розвинуті країни, до бідності, нерівності і голоду, — сказав він.

Постійнийц представник України при ООН Сергій Кислиця в свою чергу наголосив, що під час цієї сесії війна має закінчитись, а Росія - бути притягнута до відповідальності.

- Зробімо 77 сесію Генеральної Асамблеї ООН сесією кінця безкарності, а також відновлення поваги до Статуту ООН. Вибір за вами, члени ООН! - наголосив він.

Нинішня сесія проходитиме під гаслом - "Переломний момент: трансформаційні рішення для взаємопов’язаних викликів". Розпочата росією війна проти України буде одним з найголовніших питань засідань Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.