Завантажити ще

Дев'ять країн ЄС перестали видавати росіянам туристичні візи

Дев'ять країн ЄС перестали видавати росіянам туристичні візи
Фото: Зображення Deniz Anttila із сайту Pixabay

Дев'ять країн Євросоюзу припинили приймати у громадян Росії документи на туристичні візи. Це Латвія, Литва, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Данія, Бельгія та Нідерланди. Про це 13 вересня повідомили в Асоціації туроператорів Росії із посиланням на російських туроператорів.

Серед тих країн, які продовжують видавати візи росіянам для туристичних поїздок, – Італія, Іспанія, Греція, Франція, Угорщина та Кіпр. В асоціації зазначили, що йдеться про національні візи, не про шенген. Однак терміни розгляду візових заяв росіян “лояльними” країнами збільшилися в середньому до чотирьох тижнів через ажіотаж та черги. Чекати на візу до Франції, Іспанії та Німеччини потрібно ще довше - від півтора місяця. Туроператори порадили подбати про отримання візи за 3-4 місяці до початку подорожі.

Глава "Ростуризму" Заріна Догузова заявила, що турпотік до Європи впав у 15 разів ще під час пандемії і збережеться на цьому ж рівні, передає "Интерфакс".

Довідка

З 12 вересня між Росією та ЄС призупинено угоду про спрощений візовий режим, яка діяла з 2007 року. Візовий збір зріс з 35 до 80 євро, а термін розгляду заявки збільшився з 10 до 45 днів. Також потрібно більше документів для обґрунтування цілей поїздки. Тепер росіяни не мають можливості подати документи на термінову візу і складніше отримати багаторазовий і «довгий» шенген.

З 19 вересня Латвія, Литва, Естонія та Польща запроваджують обмеження на перетин сухопутного кордону для громадян Росії. Буде заборонено в'їзд усім росіянам із шенгенськими візами незалежно від того, в якій країні її видано, за деякими обмеженнями гуманітарного та ділового характеру.