Завантажити ще

Рєзніков про дозвіл на виїзд чоловікам: Повинні бути готові воювати

Рєзніков про дозвіл на виїзд чоловікам: Повинні бути готові воювати
Фото: facebook.com/reznikovoleksii

Українські чоловіки у своїх вікових параметрах переважною більшістю мають бути готовими не лише бути покликаними до армії, а й воювати. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав міністр оборони Олексій Рєзніков, коментуючи можливість виїзду чоловіків за кордон.

- Це війна. І як би нам не хотілося, ми зазнаємо втрат, а ці втрати можуть бути безповоротні або санітарні, а іноді такі, що людина залишилася живою, але не може повернутися назад. Це означає, що Генштаб і весь сектор безпеки та оборони повинні мати можливість залучати резерви, поповнювати лави з мобілізаційного резерву, - пояснив міністр.

Резніков також зазначив, що українська армія з кожним днем стає дедалі сильнішою. І цьому багато в чому сприяє зброя країн-партнерів. При цьому США ще остаточно не завершили формувати модель ленд-лізу для України. Втім, закон набуде чинності в строк – з 1 жовтня, тому ленд-лізу точно бути, обсяг грошей за цією програмою вже визначено. Нюанси та деталі, яким ленд-лізу бути, досі обговорюються, зазначив він. Міністр вважає, що в будь-якому випадку це не буде схожим на модель ленд-лізу під час Другої світової війни, коли США надавали підтримку СРСР та Великій Британії на поворотній основі.

В умовах дії військового стану в Україні чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть законно виїхати з країни. Дозволяється виїзд тільки за таких підстав, як непридатність до військової служби, наявність трьох неповнолітніх дітей, прийомних дітей, догляд за особами з інвалідністю тощо.