2 червня
Завантажити ще

Країнам ЄС порекомендували не видавати росіянам довгострокові візи

Країнам ЄС порекомендували не видавати росіянам довгострокові візи

Європейська комісія закликала держави Європейського Союзу розглянути можливість анулювання багаторічних віз для громадян Росії, а також припинити видачу нових. Про це йдеться у рекомендаціях, опублікованих на сайті органу.

- Сьогоднішні керівні принципи наслідують політичну угоду, досягнуту міністрами закордонних справ на їх неформальній зустрічі 31 серпня. Вони з'явилися після того, як Рада прийняла рішення про припинення дії Угоди ЄС про спрощення візового режиму з Росією, що дає державам-членам більшу свободу дій та ретельніший контроль при розгляді заяв на отримання короткострокової візи від російських громадян, - йдеться в повідомленні.

Що рекомендувала Єврокомісія країнам ЄС:

  • скасувати пріоритет другорядних поїздок, надаючи менший пріоритет заявникам, які не мають суттєвої причини для поїздки;
  • продовжити термін розгляду заяв на отримання візи до 45 днів для ухвалення рішення щодо заяв на отримання візи;
  • запитувати додаткові документи, що підтверджують;
  • посилити контроль за заявами на отримання візи та існуючими візами;
  • переглянути дійсні короткострокові візи, які вже видані громадянам Росії;
  • утримуватись від видачі багаторазових віз.

Водночас у заяві зазначено, що Євросоюз залишиться відкритим для заявників на отримання російської візи, які подорожують із життєво важливими цілями. Зокрема, для членів сімей громадян ЄС, журналістів, дисидентів та представників громадянського суспільства.