Завантажити ще

Новий король Великобританії взяв собі ім'я Чарльз ІІІ

Новий король Великобританії взяв собі ім'я Чарльз ІІІ
Фото: POOL/REUTERS

Принц Чарльз, який стане новим королем Великобританії після смерті королеви-матері Єлизавети ІІ, вибрав собі тронне ім'я. Відтепер його величатимуть Чарльз ІІІ. Про це повідомила прем'єр-міністр країни Ліз Трасс, передає BBC.

- Королева Єлизавета залишила по собі величну спадщину. Сьогодні, як і вже понад тисячу років до того, корона переходить нашому новому монарху, новому голові держави - Його Величності королю Чарльзу ІІІ, - заявила Трасс.

Голоа британського уряду наголосила, що смерть монархіні стала "величезним шоком" для всієї нації та світу. Трас зазначила, що саме Єлизавета ІІ була "каменем, на якому була побудована сучасна Британія", та "самим духом Великобританії".

Наприкінці свого звернення прем'єр-міністр Британії вимовила рядки з гімну Сполученого Королівства "Боже, бережи королеву", перефразовану на "Боже, бережи короля".

Королева Великобританії, 96-річна Єлизавета II померла у своєму замку у Балморалі 8 вересня. Королем Великобританії став син Єлизавети II принц Чарльз, який був першим у черзі на трон. Його дружина Камілла Паркер-Боулз має здобути титул королеви-консорт після його сходження на трон.