Завантажити ще

“ЄС” заблокувала перейменування вулиці Московської у Києві

“ЄС” заблокувала перейменування вулиці Московської у Києві
Фото: facebook.com/oleksandr.alfyorov

Фракція “ЄС” у Київраді заблокувала перейменування вулиці Московської у столиці. Про це повідомили депутати від «Слуги народу» та “Голосу”. 

- Епічна історія. “Європейська солідарність” в Київраді хоче перейменувати Московську на вулицю ЄС. За перейменування Московської проголосувало 29138 людей. З них 10060 - за перейменування на честь князів Острозьких. Голосування було у “Києві Цифровому”. Тому що так людину можна верифікувати однозначно. Сьогодні проєкт рішення про перейменування розглядала комісія культури. І тут раптово депутат “ЄС” приносить 10 000 зібраних паперових підписів за перейменування Московської на вулицю ЄС. Ну тобто вулицю Європейського Союзу. Типу а ми не встигли подати, коли було треба. І не голосували в "КЦ". Тому у нас ще деякий час у центрі буде вулиця Московська, - розповіла Ксенія Семенова зі «Слуги народу».

Аліна Михайлова (депутатська фракція «Голос») написала у своєму фейсбуці, що сьогодні дві комісії Київради розглядали перейменування Московської на вулицю Князів Острозьких і Волгоградської - на вулицю Романа Ратушного. Комісія з культури підтримала обидва перейменування. Депутати від "ЄС" заблокували перейменування вулиці Московської у комісії місцевого самоврядування. Перша заступниця голови комісії від “ЄС” Дінара Габібуллаєва запропонувала перейменувати Московську на вулицю Європейського Союзу.

- Почалась, м‘яко скажемо, дискусія. Бо як мінімум найпатріотичніша фракція Київради заради політичного хайпу висунула абсолютно незаконне і непроцедурне рішення. Воно порушувало результати голосування громади, працю експертів і законну процедуру і було б скасовано першим же судом, але в когось в уяві виглядало б прикольно: вулиця ЄС - в центрі Києва. Зрештою не придумали нічого кращого, ніж тупо зняти проєкт з розгляду. Бо «викликає великі дискусії», - написала вона.

Михайлова звинуватила фракцию у бажанні перейменувати вулицю у центрі Києва на співзвучну з назвою своєї партії. 

- Особливий крінж у тому, що сьогодні річниця битви під Оршею, коли князь Костянтин Острозький розгромив московську армію. Київрада за ініціативи "ЄС" наплювала на цю подію і відмовилась вшанувати Острозьких, ще на чорт зна скільки заблокувавши питання Московської, - додала депутат. 

Голова експертної топонімічної комісії Києва Олександр Алфьоров написав на своїй сторінці, що назва «Європейського Союзу» суперечить нормам. 

- У нас немає вулиці Литовської Республіки чи Королівства Бельгія - є Литовська і, сподіваюсь, буде Бельгійська. Вулиця на честь Європейської солідарності має називатись «Європейською». Відповідно має бути прив‘язаною до історичної Європейської площі.

Дінара Габібуллаєва запевнила, що вона “категорично за перейменування вулиці Москововської”, та попросила “зупинити цю зраду». 

Комунальники знесли табличку з назвою вулиці Московської ще у липні. Голосування за перейменування столичних вулиць та провулків тривало з 15 по 19 червня у додатку “Київ Цифровий”. За перейменування Московської проголосувало понад 29 тисяч людей. З них понад 10 тисяч проголосували за перейменування на честь князів Острозьких.

Фото: facebook.com/shelevytska

Фото: facebook.com/shelevytska