8 червня
Завантажити ще

Кислиця: Росіяни намагалися тиснути на голову МАГАТЕ під час підготовки звіту про ЗАЕС

Кислиця: Росіяни намагалися тиснути на голову МАГАТЕ під час підготовки звіту про ЗАЕС
Фото: facebook.com/UKRinUN

Росіяни намагалися тиснути на гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі під час підготовки звіту щодо ЗАЕС. Про це заявив постпред України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки ООН щодо ситуації на ЗАЕС, передає Укрінформ.

- Цікаво спостерігати в цій залі, як російський посланник ниє, що йому не вистачило часу належним чином вивчити опублікований звіт МАГАТЕ, ніби це не сама Росія так терміново скликала цю зустріч (Ради Безпеки ООН)... Єдине, що пояснює цю російську суєту, - це спроба чинити тиск на генерального директора МАГАТЕ Гроссі та його команду, коли вони ще готували звіт, - зазначив він.

Також Кислиця сказав, що коли цей план провалився і документ був опублікований ще до засідання РБ, "російський посланець намагався маніпулювати звітом, якого, як він сам зізнався, йому не вистачило часу вивчити".

1 вересня місія Міжнародного агентства з атомної енергії прибула на Запорізьку АЕС в окупованому Енергодарі. 5 вересня чотири з шести учасників місії МАГАТЕ завершили роботу і залишили територію Запорізької АЕС. На станції залишилося два представники організації.

6 вересня МАГАТЕ оприлюднило звіт про радіаційну безпеку в Україні, де зокрема поділилося даними про візит місії на ЗАЕС. Члени місії підтвердили, що Росія розмістила військовий персонал, транспортні засоби та обладнання у різних місцях Запорізької АЕС, у тому числі кілька військових вантажівок на першому поверсі турбінних залів в енергоблоках 1 та 2. Також МАГАТЕ зафіксувала присутність експертної групи "Росатома".