Завантажити ще

Маляр анонсувала зміни до закону про військовий облік для жінок

Маляр анонсувала зміни до закону про військовий облік для жінок
Фото: facebook.com/ganna.maliar

В Україні скасують примусову постановку на військовий облік жінок і не вводитимуть заборону на їхній виїзд за межі країни у військовий стан. Про це повідомила у своєму Фейсбуці заступник міністра оборони Ганна Маляр.

- Незабаром вже офіційно: жодних обмежень для жінок щодо перетину кордону з 1 жовтня не буде, про що я говорила неодноразово; ставати чи не ставати жінкам на військовий облік – справа добровільна, - запевнила чиновниця.

З пропозицією внести зміни до закону "Про військовий обов'язок та військову службу" виступили в Міністерстві оборони. У запропонованому документі йшлося про постановку на військовий облік жінок лише за їх згодою.

Тоді заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що зараз в Україні немає гострої потреби у тому, щоб суттєво збільшити кількість жінок на військовому обліку. Водночас вона наголосила на потребі окремих фахівців у сферах медицини, радіотехніки та харчових технологій.

5 вересня Комітет Ради підтримав законопроект №6482, автором якого виступив нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський. Він передбачає постановку на військовий облік жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з військовою. Усіх інших українок автор законопроекту пропонує ставити на військовий облік за їхньою згодою.