Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Новий британський уряд: хто з міністрів підтримує Україну

Новий британський уряд: хто з міністрів підтримує Україну
Фото: Адріан Пінгстоун/commons.wikimedia.org

Як повідомляє британське видання The Guardian, Ліз Трасс, новий прем'єр-міністр Великобританії, вже фактично визначилася з кандидатами на посади глав ключових міністерств свого уряду. «КП в Україні» з'ясувала, що значна частина міністрів, як і Борис Джонсон, та й сама Ліз Трасс, є симпатиками України і тією чи іншою мірою вже були задіяні у наданні допомоги Києву.

Майбутній глава МЗС – автор санкцій проти Росії

Так, наприклад, за даними The Guardian, міністром закордонних справ Трасс планує призначити Джеймса Клеверлі, який в уряді Бориса Джонсона обіймав посаду державного міністра у справах Європи та Північної Америки.

Клеверлі – офіцер резерву у званні підполковника. До 2005 року командував Глостерширською артилерійською батареєю, потім числився при Центральному штабі добровольців Королівського полку артилерії та офіцером штабу 1-ї піхотної дивізії.

На посаді міністра у справах Європи напередодні російського вторгнення до України саме він підписав законопроєкт, який дозволить запроваджувати санкції проти Росії у разі агресії. Законопроєкт уже тоді пропонував дозволити застосування ширшого спектру санкцій проти російських компаній, які мають велике чи стратегічне значення для Кремля.

Джеймс Клеверлі також засудив визнання Росією "Л/ДНР".

- Дії Москви націлені на залякування, погрози та дестабілізацію України. Ми знаємо про це. Вони знають про це. І міжнародне співтовариство теж знає, – заявив тоді міністр.

Скарбник постачав генератори для України.

Квасі Квартенгу, який за Джонсона був міністром підприємництва, енергетики та промислової стратегії, Ліз Трасс запропонувала посаду канцлера казначейства. Саме під час перебування його міністром підприємництва Великобританія передала Україні понад 500 мобільних генераторів, щоб послабити спроби Росії пошкодити її електропостачання.

- Відправлення портативних генераторів електроенергії до України допоможе підтримувати основні послуги, послабить спроби Путіна пошкодити енергопостачання України та допоможе підтримати надзвичайно сміливу відповідь України на війну Кремля, – сказав тоді сам Квартенг.

На цій же посаді він заявив, що Велика Британія підтримає Україну у проведенні пісенного конкурсу «Євробачення».

- Абсолютно підтримуємо. Ми дійсно підтримували Україну від початку цієї кризи і продовжуємо це робити і далі, - заявив він. І додав, що ситуація на війні в Україні «обнадійлива», оскільки воєнні цілі Росії «повністю зірвані».

МВС очолить помічниця у розслідуванні російських воєнних злочинів

Генпрокурор Суелла Браверман може стати міністром внутрішніх справ Вона запам'яталася своїм візитом до України, коли зустрілася із Генеральним прокурором Іриною Венедиктовою та обговорила, що може зробити Великобританія, щоб притягнути до відповідальності російських військових за злочини у Бучі, Ірпені, Маріуполі, Чернігові.

- Я впевнена, британський досвід допоможе розкрити правду та притягнути путінський режим до відповідальності за свої дії. Справедливість переможе, - заявила вона у Києві.

Браверман також призначила британського суддю, який наразі консультує Україну з питань розслідування та підготовки доказової бази щодо скоєних Росією воєнних злочинів. Ним став Говард Морісон, який 12 років був суддею Міжнародного кримінального суду.

Оборонним відомством залишиться керувати соратник Джонсона

Глава Міноборони Бен Уоллес, ймовірно, збереже свою посаду. А він, як і Борис Джонсон, є давнім та послідовним прихильником України. Саме за нього і не без його активного сприяння почалося постачання британських озброєнь до України. Він сам 5 разів відвідував Київ і зустрічався як із президентом Зеленським, так і з військовим керівництвом України. За нього британська військова розвідка активно співпрацює з українською.

Під час одного зі своїх перебувань у Києві Бен Уоллес сказав, що в історії України та Великобританії є чимало спільного. За його словами, українці нині, як і британці за часів Другої світової війни, борються із фашистським режимом, який має чисельну перевагу. І запевнив, що Україна, як і Британія, ніколи не здається, хоч би якими були труднощі. Уоллес також попередив, що путінським генералам загрожує розплата у стилі Нюрнберга за воєнні злочини в Україні.

А В ЦЕЙ ЧАС

У Москві скрегочуть зубами

Одним словом, є велика надія, що Британія й надалі продовжить курс Бориса Джонсона на жорстку відсіч Росії в Україні. Це добре розуміють і у самій Москві. У Кремлі відреагували на перемогу Трас так: "Чекати на позитив не доводиться".

- Нічого хорошого про нас вона не казала. Більше того, можна сказати з жалем, що її заяви були агресивними на нашу адресу, недружніми та неконструктивними. Виходячи з цього, можна припустити, що особливо нічого не зміниться у найближчій перспективі, - заявив прессекретар Путіна Пєсков.

На питання, чи можливе погіршення відносин, він відповів, що «цього не можна виключати».

"Потрібно бути готовими до будь-якого розвитку подій", - підсумував Пєсков.