Завантажити ще

Зеленський: Запорізька АЕС вдруге опинилася за крок від катастрофи

Зеленський: Запорізька АЕС вдруге опинилася за крок від катастрофи
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з французьким лідером Еммануелем Макроном, під час якої обговорили ситуацію на Запорізькій атомній електростанції. Про це голова держави повідомив у вечірньому зверненні до українців.

- Сьогодні говорив з президентом Франції Еммануелем Макроном понад півтори години. Дуже змістовні переговори. Передусім про ситуацію на фронті, про оборонну підтримку України. Окремо й дуже детально зупинилися на ситуації на Запорізькій атомній станції. Обмінялися оцінками результатів місії МАГАТЕ на станцію – до речі, завтра мають бути представлені висновки місії. Сподіваюся, що вони будуть об’єктивними, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, сьогоднішнє чп на ЗАЕС знову поставило атомну станцію за крок від радіаційної катастрофи.

- Сьогодні через черговий російський провокативний обстріл була пошкоджена остання лінія енергопередачі, яка зʼєднувала станцію з енергосистемою України. Знову – це вже вдруге – через російську провокацію Запорізька станція опинилась за крок від радіаційної катастрофи, - наголосив він.

За його словами, Росія влаштовує такі провокації напередодні висновків місії МАГАТЕ, показуючи байдужість до міжнародного суспільства. У зв'язку із цим Зеленський закликав країни посилити санкції проти країни-агресора.

ПРО ЩО МОВА?

Останні кілька днів російські війська інтенсивно обстрілюють території навколо Запорізької АЕС. В результаті було пошкоджено та відключено лінії передачі "Дніпровська", "Каховська" та "Мелітополь". Також пошкоджено АТ 750/330 кВ ЗАЕС. 5 вересня через черговий обстріл сталася пожежа, внаслідок чого було розвантажено та відключено від мережі енергоблок №6. За даними "Енергоатому", якийсь час Запорізька АЕС працювала з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.