Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У ЄС заявили, що готові до повного припинення постачання російського газу

У ЄС заявили, що готові до повного припинення постачання російського газу
Фото: stevepb /pixabay

Країни Європейського Союзу активно працюють над заповненням паливних сховищ напередодні початку опалювального сезону і блок вже готовий до припинення постачання газу з Росії. Про це заявив комісар Євросоюзу з економіки Паоло Джентілоні, пише "NDTV".

- Ми добре підготовлені протистояти екстремальному використанню Росією газового шантажу. Ми не боїмося рішень Путіна. Звичайно, ми просимо росіян дотримуватись контрактів, але якщо вони цього не зроблять, ми готові реагувати, - сказав Джентилоні.

За його словами, зараз запаси газу в ЄС становлять близько 80 відсотків завдяки диверсифікації поставок.

2 вересня російська компанія "Газпром" заявила про призупинення на невизначений термін роботи "Північного потоку", оскільки виявлено "несправності". У компанії стверджують, що нібито на компресорній станції «Портова» було виявлено витік олії, а усунути їх можна лише "в умовах спеціалізованого ремонтного підприємства".

Тоді представник Єврокомісії Ерік Мамер назвав несправність турбіни "брехливим приводом". За його словами, призупинення постачання газу "Північним потоком" є ще одним підтвердженням ненадійності "Газпрому" як постачальника.

Новини по темі: Газ Євросоюз Газпром