25 вересня
Завантажити ще

Країни "Великої сімки" обмежать ціни на російську нафту

Країни
Фото: Голос Америки

Для послаблення тиску на енергетичному ринку та скорочення загальних доходів Росії міністри фінансів країн "Великої сімки" (G7) домовилися запровадити обмеження ціни на світові закупівлі російської нафти. Про це пише Bloomberg.

- Ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити та впровадити всеосяжну заборону на послуги, що дозволяють здійснювати морські перевезення сирої нафти та нафтопродуктів російського походження по всьому світу. Надання таких послуг буде дозволено лише в тому випадку, якщо нафта і нафтопродукти купуються за ціною або нижчою, що визначається широкою коаліцією країн, які дотримуються та реалізують цінову межу, - йдеться у спільній заяві міністрів "Великої сімки".

За словами міністра фінансів США Джанет Йеллен, деталі за прийнятим рішенням можуть бути доопрацьовані найближчими тижнями. Очікується, що обмеження буде запроваджено з 5 грудня.

Як пише видання, обмеження цін дозволить покупцям російської нафти продовжувати отримувати послуги, такі як фінансування та страхування танкерів. Водночас для введення подібних обмежень дипломатам доведеться переконати країни-члени ЄС внести поправки до шостого пакету санкцій проти Росії, що забороняє закупівлю російської нафти з 5 грудня і включає заборону на використання третіми країнами компаній блоку для страхових та фінансових послуг, пов'язаних з нафтою.