Завантажити ще

"Жінки зі сталі" запропонували Червоному Хресту об'єднати зусилля заради помічі військовополоненим

Вчора, 31 серпня, в Києві відбулася зустріч родин українських захисників з Генеральним директором Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Робертом Мардіні.

Наталія Зарицька, голова ГО «ЖІНКИ зі СТАЛІ», яка об’єднує родичів військовополонених, зниклих безвісти бійців та загиблих при захисті суверенітету України, на зустрічі порушила ключове питання: що можемо ми, як родичі військовополонених, зробити, щоб посилити МКЧХ, й чим допомогти, щоб у цієї організації з’явилася можливість повною мірою виконувати свою місію.

Вона наголосила, що світ не може бездіяти, спостерігаючи за катастрофічною ситуацією з українськими військовополоненими та має зупинити цей середньовічний жах.

Під час зустрічі обговорили гостру потребу в організації гуманітарного конвою, а також  питання доступу до всіх військовополонених, згідно Женевської конвенції.

«ЖІНКИ зі СТАЛІ» наголосили, що держава Україна повною мірою дотримується  норм міжнародного гуманітарного права — російські військовополонені забезпечені усім необхідним, мають гідні мови утримання та повноцінне харчування, на відміну від українських, яких утримує рф.

Роберт Мардіні зазначив, що організація працює в модальностях приватності, конфіденційності та нерозголошення інформації.

Водночас запевнив, що наразі йде розширення штату працівників організації, вони будуть більш ретельно спостерігати за умовами утримання українських військовополонених, як тільки рф надасть доступ до них.

Метою візиту Роберта Мардіні в Україну було підсумовування результатів роботи гуманітарної діяльності організації. Завтра він вибуває зі своєї місією до Москви.