Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Рада попросила американського історика довести незаконність членства Росії в ООН

Рада попросила американського історика довести незаконність членства Росії в ООН
Фото: youtube.com/Timothy Snyder

Депутати Верховної Ради попросили американського історика Тімоті Снайдера порушити в наукових колах питання незаконності перебування Росії в ООН. Про це 31 серпня повідомило інформаційне управління українського парламенту. Серед підписантів листа - перший віцеспікер Олександр Корнієнко, голови комітетів та парламентських делегацій.

- Перший віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко, голови комітетів та голови парламентських делегацій України в міжнародних інституціях звернулись у відкритому листі до культового американського професора Тімоті Снайдера з проханням підтримати в наукових колах дослідження незаконності займання Російською Федерацією місця СРСР в Раді безпеки ООН і самій організації, - йдеться на сайті Верховної Ради.

Нардепи запропонували порушити це питання у світовому експертному середовищі, залучивши істориків, юристів та дипломатів.

Фото: rada.gov.ua

Фото: rada.gov.ua

Довідка

15 серпня комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики запросив у МЗС України інформацію про документи, які засвідчують дотримання процедури набуття РФ статусу «наступника» СРСР в ООН. У разі відсутності звернутися до Генерального секретаря ООН з проханням надання документів.

На недотримання процедури неодноразово вказував постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. Київ зазначає, что у статуті ООН згадка про Росію як постійного члена Ради безпеки відсутня. Після того як Радянський Союз припинив своє існування, РФ повинна була дотримуватися процедури вступу до ООН так само, як і інші країни колишнього СРСР, окрім України та Білорусі, які були серед країн-засновників ООН.

Тімоті Снайдер - американський історик та письменник, фахівець з історії Східної Європи, професор Єльського університету.