Завантажити ще

Росія перекрила "Північний потік", заявивши про «триденну профілактику»

Росія перекрила
Фото: obrazovaka.ru

РФ у ніч на 31 серпня перекрила постачання газу до Європи основним трубопроводом " Північний потік ". Офіційна причина – триденна профілактика. Проте, пише ВВС, ЄС вже не вважає "Газпром" надійним постачальником і аврально готується до холодної зими без російського газу, до віялових відключень, сплеску бідності та політичних потрясінь.

- Цілком очевидно, що Росія використовує постачання газу як зброю в цій війні. Ми зобов'язані готуватися до найгіршого сценарію повного відключення газу, - прокоментував відключення міністр енергетики Франції Аньєс Паньє-Рюнаше.

До цього прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн запропонувала всім негайно почати економити - інакше на бізнес чекають віялові відключення, щоб не залишити населення без світла і тепла.

- Перед обличчям дефіциту енергоресурсів зимою нам залишається одне - скоротити споживання енергії. Якщо ми цього не зробимо, доведеться жорстко нормувати газ, що загрожує економічними та соціальними наслідками, - підкреслила вона.

«Газова війна» Кремля проти ЄС розпочалася понад рік тому і посилилася після повномасштабного вторгнення в Україну. Наразі про дефіцит та нормування споживання газу говорять Єврокомісія та Німеччина. Про віялові відключення заговорила і Франція – єдина ядерна та головна енергетична держава ЄС.

Враховуючи те, що відбувається, ЄС готується прожити зиму без «Газпрому». Міністри енергетики 27 країн ЄС зберуться на екстрену нараду 9 вересня, щоб обговорити, як прожити цьогорічну зиму.