4 червня
Завантажити ще

Україна надіслала Туреччині ноту через можливий пропуск російських ракет через Босфор

Україна надіслала Туреччині ноту через можливий пропуск російських ракет через Босфор

Міністерство закордонних справ викликало посла Туреччини в Україні Ягмура Ахмета Гюльдера через можливе перевезення через протоку Босфор ракетних систем С-300, зафрахтованих Міністерством оборони Росії. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- Заступник міністра Микола Точицький висловив послу Туреччини занепокоєння української сторони у зв'язку з інформацією про перевезення зафрахтованим міністерством оборони РФ судном «Sparta II» з Сирії до Росії через протоку Босфор ракетних систем С-300ПМУ-2. Відповідно до положень Конвенції про режим проток від 20 липня 1936 року, зазначене судно підпадає під визначення військового корабля з метою цієї Конвенції, - зазначено в заяві МЗС.

Як зазначено у повідомленні, українська сторона вручила посольству Туреччини вербальну ноту та запросила інформацію про судно "Sparta II".

- Микола Точицький звернувся із запитом до турецької сторони про надання офіційної інформації про вантаж, який було перевезено судном «Sparta II» через протоку Босфор, а також заходи, вжиті Туреччиною для виконання положень Конвенції та запобігання подальшій ескалації російсько-української війни, - йдеться у повідомленні.

Також у МЗС висловили сподівання, що турецька сторона неухильно дотримуватиметься свого рішення від 28 лютого 2022 року про закриття чорноморських проток для російських військових кораблів під час російсько-української війни.