Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Боррель: В ЄС не підтримають заборону на видачу віз для всіх росіян

Боррель: В ЄС не підтримають заборону на видачу віз для всіх росіян
Фото: twitter.com/JosepBorrellF

Міністри закордонних справ Європейського союзу навряд чи одностайно підтримають заборону на видачу віз для всіх росіян. Таку думку висловив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель, повідомив Reuters

- Я не думаю, що розрив відносин з російським цивільним населенням допоможе, і я не думаю, що ця ідея матиме необхідну одностайність (що необхідно для введення заборони. - Авт.)... Ми повинні бути більш вибірковими. Але я не за припинення видачі віз усім росіянам, - сказав Боррель, який головує на зустрічах міністрів.

Жозеп Боррель висловився за те, щоб переглянути те, як деякі росіяни отримують візи, у першу чергу олігархи. 

Неформальне засідання міністрів закордонних справ країн Євросоюзу відбудеться у Празі 30-31 серпня. За підсумками офіційного рішення ухвалено не буде. У зустрічі візьме участь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

25 серпня Bloomberg повідомив, що уряд Чехії, який наразі головує в Раді Європейського союзу, розробив компромісне рішення, яке дозволить не повністю заборонити, але суттєво ускладнити поїздки громадян Росії до європейських країн. Пропозиція передбачає призупинення дії угод про спрощений візовий режим із Росією та Білоруссю. Це означає збільшення візового збору з 35 до 80 євро, а також збільшує час для обробки візових заяв і кількість необхідних для цього документів. 

Угоду про спрощення візового режиму Європейський союз і Росія ухвалили у 2007 році. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну було призупинено її частину щодо чиновників, дипломатів і бізнесменів. Деякі країни, як-от Чехія і Польща, самостійно припинили видачу віз росіянам у відповідь на агресію РФ. Країни Балтії, Польща та Фінляндія активно виступають за повне припинення видачі віз громадянам Росії в ЄС. Німеччина виступила проти такого кроку.