17 травня
Завантажити ще

Глава Нафтогазу Вітренко: запасіться ковдрами, опалювальний сезон настане пізніше

Глава Нафтогазу Вітренко: запасіться ковдрами, опалювальний сезон настане пізніше
Фото: facebook.com/YVitrenko

Україна готує до опалювального сезону аварійні комплекти у разі виведення Росією з ладу критичної енергетичної інфраструктури. Проте, їх буде недостатньо у разі відключення великих міст повністю. Про це у коментарі The Guardian повідомив голова Нафтогазу Юрій Вітренко.

- Якщо таке велике місто, як Київ чи Харків [відріжуть], звичайно, [комплектів] буде недостатньо, але в деяких невеликих містах ці аварійні набори матимуть значення. Все залежить від масштабу збитків, – сказав Вітренко.

За його словами, аварійні комплекти можуть обслуговувати до 200 тисяч осіб. Це мобільні котельні, мобільні теплові пункти та дизельні електрогенератори.

Вітренко зазначив, що опалювальний сезон настане пізніше і закінчиться раніше. Він порадив запастися ковдрами та теплим одягом. Глава Нафтогазу нагадав, що температура в приміщеннях буде встановлена ​​на рівні 17–18°C, що приблизно на чотири градуси нижче за норму. Це особливо відчуватиметься, якщо температура на вулиці впаде нижче середніх -10С.

Юрій Вітренко повідомив, що без західної фінансової підтримки Україні не вистачатиме газу, а це означатиме високі ризики виходу енергосистеми з ладу. Він розповів, що «Нафтогаз» забезпечив газом деякі українські енергетичні компанії у березні, коли постачання вугілля було зупинено через війну. Інакше не було б електрики. Близько 50% газових родовищ України перебувають у Харківській області. Якщо українські сховища будуть пошкоджені, доведеться імпортувати більше газу.

Україна виробляє близько 60% необхідного їй газу всередині країни, а решту імпортує у своїх сусідів у Євросоюзі за ринковими цінами. 17 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає 450 мільйонів канадських доларів на закупівлю газу до опалювального сезону. Він також доручив керівникам областей створити резервні запаси матеріалів, обладнання та палива, зокрема деревини.