Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Військова місія США в Україні – з назвою та генералами

Військова місія США в Україні – з назвою та генералами
Фото: puertoricoreport.com (ілюстративне)

Адміністрація президента США Джо Байдена планує наступні тижні створити довгострокову військову місію з підтримки України та призначити генерала, який відповідатиме за постачання допомоги та підготовку українських військових. А ще, щоб наголосити на серйозності місії, їй протягом найближчих тижнів обіцяють дати назву.

Військова місія без участі у бойових діях

Одразу слід зазначити, що ця місія не означає участі американських військових у бойових діях в Україні, як це, наприклад, було з військовими місіями США в Іраку та Афганістані, які мали назви "Іракська свобода", "Незламна свобода" та "Вартовий свободи".

Ця місія займатиметься координацією зусиль щодо допомоги Україні. Вона з'ясовуватиме, яку допомогу і скільки потрібно надати Києву, і оцінюватиме перебіг бойових дій. Як повідомляє видання The Wall Street Journal, отримання операцією назви надасть їй вагу та офіційне визнання місії США.

Також надання місії офіційної назви означатиме, що США серйозно націлені на довгострокове цільове фінансування України. Для учасників операцій зазвичай передбачають спеціальну оплату праці, а також усілякі нагороди та відзнаки.

А керувати місією має американський генерал, який матиме дві чи три зірки, тобто у званні генерал-майора чи генерал-лейтенанта. Призначення відповідального генерала військової місії в Україні передбачає створення команди, яка відповідатиме за координацію з навчання українських військових протягом багатьох років.

– Це відрізняється від переважно тимчасових заходів, у рамках яких останніми роками надавалася військова підготовка та допомога українцям, – йдеться у матеріалі.

Наприклад, заступник міністра оборони США Колін Каль уже заявив, що Україна отримає велику кількість озброєнь стандарту НАТО.

"Ми зосереджені на тому, щоб допомогти Україні спланувати, що є для неї раціональною силою майбутнього, і я очікую, що буде багато озброєнь стандарту НАТО", - сказав він.

Місія де-факто інтегрує українську армію у НАТО

Військовий експерт Олег Жданов пояснив «КП в Україні», що це за місія і чим вона займатиметься. На перший погляд слово «військова» припускає, що американці воюватимуть в Україні. Але це зовсім не так.

- Військова місія не завжди передбачає участь у бойових діях. Американці створюють військову місію для надання нам всебічної допомоги. Це координація постачання озброєнь, навчання наших бійців за родами військ та допомога у вирішенні організаційно-штатних питань. Тобто вони фактично беруться допомагати нам створювати нову армію західного зразка, – пояснює експерт.

Але сама місія, швидше за все, буде не в Україні, а в США. А у самій місії буде створено оперативний штаб, до якого увійдуть цілі структури. Там буде школа інструкторів, група тиловиків-постачальників, які займатимуться постачанням, ремонтом та обслуговуванням техніки, що відправляється до України. Там буде і своя група аналітиків, які аналізуватимуть ситуацію в Україні та ЗСУ та оцінюватимуть масштаби допомоги Україні. А всі вони звітуватимуть перед Пентагоном, який і інформуватиме президента Байдена про ситуацію в нашій країні.

- Загалом ця місія отримала завдання створити в Україні армію західного зразка на західному озброєнні. Де-факто це буде інтеграція України в НАТО. Ми за допомогою американців будуватимемо таку ж армію, яку має кожен член Блоку. Формально ми не будемо в Альянсі, а фактично відповідатимемо всім стандартам НАТО, у нас будуть ті самі військові структури, як і в ньому. І все буде інтегровано із натовськими інститутами. Ми будемо отримувати ту саму розвідувальну інформацію, яку отримує будь-який член Блоку. Тому створення американської місії в Україні – це не просто великий крок, а початок великого шляху створення нової армії в Україні, - вважає Олег Жданов.