29 травня
Завантажити ще

День Незалежності України - 2022: Дуда і Джонсон запевнили в перемозі, Лукашенко побажав «мирного неба»

День Незалежності України - 2022: Дуда і Джонсон запевнили в перемозі, Лукашенко побажав «мирного неба»
Фото: Alexey Furman/Getty Images

Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає головне державне свято – День Незалежності. На жаль, 31-й день народження країна зустрічає в умовах повномасштабної війни. Російська агресія проти України триває пів року.

Цього року, як ніколи раніше, для України важливо почути привітання та слова підтримки від міжнародних лідерів. І ось як з Днем Незалежності вітали нашу країну лідери інших країн.

«Велика Британія стоятиме поряд з вами»

Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великобританії

- Сьогодні незалежність України знову під загрозою, і її народ бореться зі сталлю та мужністю, щоб захистити свої будинки і свої сім'ї та зберегти право вирішувати свою долю у власній країні. Я ні на секунду не сумніваюся, що Україна переможе у цій боротьбі, бо жодна сила на землі не зможе подолати патріотизм 44 мільйонів українців. У День Незалежності України я хочу, щоб її народ знав: Велика Британія стоятиме поряд з вами стільки, скільки знадобиться.

«Я знаю, що ви переможете»

Анджей Дуда, президент Польщі:

- Дорогі українські браття, великий народе України! Польща першою у світі визнала незалежність України. І сьогодні ми також солідарно стоїмо поруч з вами, коли Україна захищає свою свободу, даючи відсіч російській агресії. Я знаю, що ви переможете! Ми, поляки, віримо, що вільна Україна, відбудована з руйнувань, втішатиметься добробутом у європейській спільноті. Прийміть, будь ласка, найкращі побажання з річницею вашої незалежності – у час, коли ми бачимо, яку ціну має незалежність. Нехай дружба міцно об’єднує поляків і українців! Хай живе незалежна Україна! Хай живе вільна Польща.

«Бажаємо вам миру та процвітання»

Мая Санду, президентка Молдови:

 - У День Незалежності України ми захоплюємося мужністю та непокорою українських людей – захисників рідного дому та борців за свободу, незалежність та демократію. Ви – джерело натхнення для майбутніх поколінь. Ми з вами і бажаємо вам миру та процвітання. З Днем Незалежності!

«Ми будемо з Україною до перемоги»

Гітанас Науседа, президент Литви:

- Сьогодні, коли ви відзначаєте цей важливий день у такий напружений час війни з Росією, я бажаю вам, вашій країні та всім її мешканцям максимальної сили і згуртованості. Україна переможе! Литва завжди була і буде з вами.

Ми продовжуватимемо мобілізовувати партнерів по демократичній міжнародній спільноті для надання безперервної, довгострокової та всебічної допомоги Україні та посилення тиску на агресора. Ми будемо з Україною до перемоги. Разом з усім міжнародним співтовариством ми готові допомогти у реалізації плану відновлення України.

«Мирного неба, сили та успіхів у відновленні гідного життя»

Олександр Лукашенко, президент Білорусії:

- Переконаний, що сьогоднішні суперечності не зможуть зруйнувати багатовіковий фундамент щирих добросусідських відносин між народами двох країн. Білорусь і надалі продовжуватиме виступати за збереження згоди, розвиток дружніх взаємоповажних контактів на всіх рівнях.

«Він побажав українцям «мирного неба, толерантності, мужності, сили та успіхів у відновленні гідного життя», – сказано на офіційному сайті білоруського лідера

«США підтримуватимуть вас стільки, скільки буде потрібно»

Бріджит Брінк, посол США в Україні:

- Сьогодні, коли ви відзначаєте День своєї Незалежності, ми разом з вами, адже ця боротьба триває на тлі жорстокої та спровокованої війни Росією. Хочу висловити глибоку шану Українським збройним силам за надзвичайну мужність і силу у боротьбі за майбутнє України… Ми знаємо, що Україна переможе! Сполучені Штати підтримуватимуть вас стільки, скільки буде потрібно.

«Європа святкує разом з вами, і Європа сумує разом з вами»

Матті Маасікас, посол Європейського союзу в Україні:

- Це день свята. Ми відзначаємо вашу стійкість протягом пів року жорстокого повномасштабного вторгнення Росії та 8 років агресії. Але, як і кожен день зараз, це також день скорботи за загиблими, за тими, хто постраждав і став жертвою російських звірств, хто втратив своїх близьких і свої домівки. Це перший День незалежності, коли Україна вже стала країною-кандидатом на членство у ЄС. Європа святкує разом з вами, і Європа сумує разом з вами.

МЗС Естонії:

- Рівно 6 місяців тому ми прокинулися готовими відсвяткувати День незалежності Естонії. Натомість у Європі почалася війна. Сьогодні ми прокинулися більш згуртованими, сильнішими та рішучішими, бо нас об'єднує спільна справа. Україна має перемогти! З Днем Незалежності, Україно!

МЗС Латвії:

- З Днем Незалежності, дорогі українські друзі! Латвія з вами! Перемога України неминуча. Черговий День Незалежності ми відзначатимемо під мирним небом України. Слава Україні!