Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Макрон зателефонував Путіну вперше за два з половиною місяці

Макрон зателефонував Путіну вперше за два з половиною місяці
Фото: Getty Images

Президенти Росії та Франції Володимир Путін і Еммануель Макрон поговорили по телефону вперше з 28 травня. На сайті Кремля сказано, що розмова відбулася з ініціативи французької сторони. Путін та Макрон обговорили війну Росії в Україні. І Кремль, і Єлисейський двір підтвердили готовністіь російського президента допустити місію МАГАТЕ до Запорізької атомної електростанції.

- Президенти наголосили на важливості якнайшвидшого спрямування на АЕС місії МАГАТЕ, яка б змогла на місці оцінити реальну обстановку. З російської сторони підтверджена готовність надати інспекторам Агентства необхідну підтримку, - сказано в релізі Кремля.

Путін та Макрон домовилися знову поговорити найближчими днями після обговорень між технічними групами та перед розгортанням місії.

Путін також заявив про готовність прийняти експертів ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста у слідчому ізоляторі в Оленівці, де російська армія вбила полонених українських військовослужбовців.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України Путін та Макрон говорили по телефону 11 разів. У травні Макрон запропонував президентові Володимиру Зеленському піти на територіальні поступки заради "збереження обличчя Путіну". Цю заяву розкритикували його зарубіжні колеги.