3 жовтня
Завантажити ще

Зеленський та Гуттереш у Львові говорили про ЗАЕС, зерно та звільнення полонених

Зеленський та Гуттереш у Львові говорили про ЗАЕС, зерно та звільнення полонених
Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Володимир Зеленський провів зустріч із Генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерешем. Про це повідомила пресслужба президента України.

- Домовилися про продовження координації в реалізації зернової ініціативи. Обговорили можливі напрямки її розвитку, питання незаконної та примусової депортації українців, звільнення з полону наших військовослужбовців і медиків. Окрему увагу приділили темі ядерного шантажу Росії на Запорізькій АЕС. Цей свідомий терор з боку агресора може мати глобальні катастрофічні наслідки. Тому ООН повинна забезпечити безпеку цього стратегічного об’єкта, його демілітаризацію та повне звільнення від російських військ, - заявив президент.

Зеленський і Гуттереш погодили параметри можливої місії МАГАТЕ на Запорізьку атомну станцію. Вона має бути здійснена у легальний спосіб через вільну від окупантів територію.

Генсек ООН проінформував про роботу над направленням місії ООН для встановлення фактів в Оленівці, де Росія вбила українських військовополонених. Зеленський запропонував включити до мандату місії питання дотримання російською стороною домовленостей, досягнутих у контексті виведення українських захисників з «Азовсталі», а також передбачити забезпечення безпеки та прав усіх наших військовополонених. 

Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Фото: facebook.com/zelenskiy.official

Раніше у четвер турецьке агентство "Анадолу" повідомило, що у Палаці Потоцьких у Львові розпочалися переговори Володимира Зеленського та Реджепа Тайїпа Ердогана

Після зустрічей у форматі віч-на-віч відбудеться тристороння зустріч Зеленського, Ердогана та Гуттереша, і за підсумками консультацій - їхня спільна пресконференція.