Завантажити ще

Україна контролює на Луганщині два села, виїжджати з них “смертельно небезпечно”

Україна контролює на Луганщині два села, виїжджати з них “смертельно небезпечно”
Фото: facebook.com/sergey.gaidai.loga

Україна продовжує контролювати два населені пункти у Луганській області, проте евакуація з них неможлива. Про це повідомив голова військової обласної адміністрації Сергій Гайдай, передає “Інтерфакс-Україна”.

- Зовсім невелику частину (контролює Україна. - Ред.) – це два населені пункти, на території яких відбувається активна фаза бойових дій. Туди неможливо приїхати та евакуювати людей, бо це небезпечно і для тих, хто там перебуває, і для тих, кого евакуюватимуть… – розповів він на брифінгу у медіацентрі "Україна – Укрінформ" у четвер.

Гайдай зазначив, що у цих двох селах постійно точаться бої, обстріли з різного озброєння, тому виїжджати звідти "смертельно небезпечно".

За його інформацією, на Луганщині залишаються близько 350 тисяч жителів. З тимчасово окупованого Росією регіону є три шляхи виїзду.

- Перший – через дамбу через Харківську область. Єдине –  там лише пішохідний перехід. Другий варіант – через Запорізьку область. І третій варіант – він більш довгий і дорогий, стільки коштують просто квитки, це через Росію, через Балтійські країни, але це обійдеться десь орієнтовно у 300 євро, – сказав Сергій Гайдай.

Голова Луганської ОВА зазначив, що опалювального сезону в області не буде. Російські окупанти не зможуть відновити критичну інфраструктуру, оскільки за чотири з половиною місяці обстрілу її повністю розбили.

– Централізованого водопостачання немає, газ централізований відсутній, електрику зараз намагаються відновити, але без підстанцій, – розповів Гайдай.

Голова Луганської обласної військової адміністрації нагадав, що до окупації частини Луганської області у 2014 році у регіоні проживало 2 млн 258 тис. жителів.

Про те, що під контролем ЗСУ залишаються два села, Сергій Гайдай вперше розповів у липні.