Завантажити ще

Китай відправить свої війська до Росії на спільні навчання

Китай відправить свої війська до Росії на спільні навчання
Фото: China Daily

Китайська влада відправить своїх солдатів до Росії для участі у спільних військових навчаннях. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

- Пекін відправить контингент своїх військ до Росії для участі у спільних військових навчаннях за участю кількох інших країн, включаючи Індію, Білорусь, Монголію і Таджикистан. Участь у спільних навчаннях «не пов'язана із поточною міжнародною та регіональною ситуацією», - йдеться у заяві Міноборони Китаю.

Як зазначили у відомстві, участь китайських військ у навчаннях відбуватиметься у рамках поточної двосторонньої річної угоди про співпрацю. Подібні заходи під проводом РФ проходили і раніше.

- Мета – поглиблення прагматичного та дружнього співробітництва з арміями країн-учасниць, підвищення рівня стратегічної взаємодії між сторонами-учасницями та посилення здатності реагувати на різні загрози безпеці, - заявили у Пекіні.

З початку вторгнення РФ до України Китай не приєднався до країн, які запровадили санкції проти Москви через напад на Київ. У березні китайський лідер Сі Цзіньпін заявив, що основою міждержавних відносин є мир, а "конфлікти та конфронтації", подібні до подій в Україні, не відповідають нічиїм інтересам.

На початку серпня президент Володимир Зеленський заявив, що КНР має методи впливу на Росію, які могли б зупинити війну РФ проти України. Він закликав Пекін використати свій політичний та економічний вплив на Росію, щоб допомогти зупинити бойові дії в нашій країні.