3 жовтня
Завантажити ще

За місяць омбудсмену більше тисячі разів скаржилися на порушення мовного закону

За місяць омбудсмену більше тисячі разів скаржилися на порушення мовного закону
Фото: facebook.com/govuamova

За місяць дії нових норм мовного закону надійшло більше тисячі повідомлень про порушення. Про це 16 серпня повідомили у Секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови.

- Протягом першого місяця дії нових вимог закону до Секретаріату Уповноваженого надійшло 1002 повідомлення про порушення, 78% яких стосуються порушень частини шостої статті 27 закону, яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами: близько 61% - інтернет-ресурси із обслуговування споживачів в інтернеті та близько 17% - інтернет-ресурси без обслуговування, - йдеться на сайті мовного омбудсмена.

Також за останній місяць надійшло 216 скарг про порушення закону в інших сферах: сфері обслуговування (11%), діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування (5%). Також вони стосуються вивісок та зовнішньої реклами (3%), освіти (1%).

16 липня набрали чинності частини 2 та 6 статті закону про мову. Вони регламентують використання української мови в інтернеті та в інтерфейсах комп'ютерних програм. Всі сайти, сторінки у соцмережах, ютуб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки повинні завантажуватися для користувачів в Україні державною мовою за замовчуванням.

Фото: mova-ombudsman.gov.ua

Фото: mova-ombudsman.gov.ua