3 жовтня
Завантажити ще

Кияни повернули тисячу одиниць зброї із 6,5 тисячі, виданої на початку війни

Кияни повернули тисячу одиниць зброї із 6,5 тисячі, виданої на початку війни
Фото: mvs.gov.ua

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну поліція Києва видала мешканцям столиці понад 6,5 тисячі одиниць зброї. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив начальник Національної поліції у Києві Іван Виговський. Близько тисячі одиниць зброї повернули, решта перебуває на обліку.

- Із загальної кількості одержаної киянами зброї близько 1 тис. одиниць було повернено, решта перебуває на обліку... Ми видавали її за обліком, усе записували в журналах, - розповів він.

Виговський зазначив, що у березні був наказ МВС про затвердження порядку отримання зброї, його було враховано. Водночас є зброя, яка видавалась не органами Національної поліції.

– Наразі стоїть питання створення єдиного реєстру обігу зброї, воно потребує законодавчого врегулювання, це дасть змогу зробити інвентаризацію зброї, яка є на руках в українців, – сказав Іван Виговський.

На думку керівника поліції Києва, рішення про видачу зброї було вірним, це допомогло захистити столицю від ворога.

- І росіяни, і ДРГ, які були тут, побачили, що відбувається в Києві, зрозуміли, що по них стрілятимуть із кожного кута і з кожного вікна, щоб захистити свої сім'ї, свою рідну землю. І навіть ті, хто планував диверсійну діяльність – принишкли, бо ніхто не хотів отримати кулю, – заявив він.

За час війни у столиці затримано 313 потенційних учасників 23 ДРГ.

- Звісно, не всі факти знайшли своє підтвердження, але ці 313 осіб, які пройшли за обліками, передано СБУ. Спецслужба далі вже займалася їхнім документуванням, - розповів керівник столичної поліції.

Наразі у Києві працюють 10 оперативних груп з виявлення ДРГ. Потенційно ворожих агентів може бути багато, але для скоєння злочинів потрібна підготовка та певні можливості.

– Можливо, хтось якісь ідеї й виношує, але реалізувати їх складно, – запевнив Виговський.

За його словами, "кримінальний елемент максимально знаходиться під контролем як органів поліції, так і інших правоохоронних органів".

Новини по темі: Київ нацполіція Зброя