Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

Кабмін вніс до Ради законопроект про скасування пільгового оподаткування на пальне

Кабмін вніс до Ради законопроект про скасування пільгового оподаткування на пальне
Фото: Изображение Rudy and Peter Skitterians с сайта Pixabay

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект про скасування пільгового оподаткування на пальне. Проект Закону №7668 одержано Верховною Радою та направлено на розгляд Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

У тексті законопроекту та супровідних документах йдеться про повернення акцизного збору для палива в розмірі 100 євро за 1000 літрів.

- Проєктом Закону пропонується … встановити на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100,00 євро за 1000 літрів, - сказано в тексті.

Причина ініціативи - значний дефіцит коштів для фінансування дорожнього господарства. Представлятиме законопроект у Верховній Раді буде Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос") зазначив у своєму телеграм-каналі, що ПДВ поки залишається без змін, як зараз - 7%.

Довідка

Верховна Рада в середині березня ухвалила закон про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни, спрямований, зокрема, на утримання цін на паливо. 

Згідно з ним, тимчасово, на період дії воєнного стану, нульовий акциз встановлюється на бутан, ізобутан, скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази, важкі дистиляти (газойль), інші нафтопродукти, інші бензини, бензини моторні.

Крім того, операції з постачання на митну територію України та ввезення на неї бензинів моторних, важких дистилятів і скрапленого газу, а також нафти або нафтопродуктів сирих, отриманих з бітумінозних порід, оподатковуються за ставкою 7%.

Наприкінці квітня була зроблена перша спроба скасувати ці пільги.