Завантажити ще

Скандальний звіт Amnesty International про Україну перевірять міжнародні незалежні експерти

Скандальний звіт Amnesty International про Україну перевірять міжнародні незалежні експерти

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International залучить незалежних експертів, щоб перевірити доповідь про нібито порушення українськими захисниками законів війни. Про це пише "DW".

- Ми хочемо зрозуміти, що саме пішло не так і чому, щоб отримати уроки і покращити нашу роботу в галузі прав людини, - заявили в організації.

Як пише видання, міжнародні експерти вивчать процеси та рішення, що передували публікації прес-релізу, проведених досліджень та процесу підготовки матеріалу. Також буде проводитись юридичний та політичний аналіз доповіді організації. У Amnesty International також визнали, що прес-реліз, присвячений їхньому дослідженню, був оприлюднений без достатнього контексту.

- У ньому не було приділено належної уваги російській агресії з порушенням міжнародного права та численним військовим злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International. Не були передані з тією делікатністю та точністю, яку слід очікувати від Amnesty. Це також стосується подальшого спілкування та реакції Міжнародного секретаріату на критику громадськості, - зазначили правозахисники.

Також в Amnesty International заявили, що засуджують "інструменталізацію прес-релізу російською владою".

ПРО ЩО МОВА?

На початку серпня міжнародна організація Amnesty International опублікувала звіт. У ньому говорилося, що ЗСУ нібито порушують гуманітарне право і закони війни, створивши бази в житлових районах, школах і лікарнях, чим наражають на небезпеку мирних громадян.

Тоді навколо доповіді нашумів скандал. Президент Володимир Зеленський розкритикував організацію та звинуватив її в "аморальній вибірковості". А голова українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук – звільнилася. Пізніше організація вибачилася перед українцями за скандальний звіт, але від відомостей і висновків, що містяться в ньому, не відмовилася.